Osiągnięcia naszych uczniów
(wiecej)
PSP w Żdżarach
Zapraszamy na naszą nową Stronę WWW, Serwis powstaje wraz z Biuletynem Informacji Publicznej. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość - cześć materiałów jest jeszcze w fazie przygotownia. (wiecej)
Zapraszamy do Galerii zdjęć
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną Interntową, galerią zdjęć, etc (wiecej)
Zapraszamy do zapoznania się z życiorysem naszej Patronki
Błogosławiona Franciszka Siedliska - Maria od Pana Jezusa Dobrego PasterzaNadanie imienia Błogosławionej Publicznej Szkole Podstawowej w Żdżarach miało miejsce 16 czerwca 2002r (wiecej)

Kalendarz uroczystości szkolnych
Dzień Babci i Dziadka 2018
W tradycję naszej szkoły doskonale wpisała się organizacja imprezy środowiskowej z okazji obchodów Dnia Babci i Dziadka. W tym roku szkolnym, z powodu ferii zimowych, uroczystość ta miała miejsce 8 lutego 2018r., na którą bardzo licznie przybyli zaproszeni goście. Za organizację tego wyjątkowego dnia były odpowiedzialne- Dyrektor szkoły Marzanna Olborska, p. Iwona Babis, p. Anna Plichta, p. Jolanta Kucińska, p. Katarzyna Włodarczyk oraz Rada Rodziców.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały wspaniały występ okazując swoim babciom i dziadkom miłość i szacunek wierszem i piosenką. Dla wszystkich były to bardzo podniosłe emocjonalnie chwile. Dzieci z klas I – III i starsze przygotowały dla swoich najbliższych prezent niespodziankę tj. przedstawienie na scenie pt.,, Bajkowa gratka dla babci i dziadka”. Wcieliły się w przezabawne postacie uwspółcześnionej wersji bajki o Czerwonym Kapturku, przeplatanej tańcami poloneza i krakowiaka w wykonaniu dzieci z klas I - III.

Rada Rodziców dla wszystkich przygotowała słodki poczęstunek. Przy herbatce dziadkowie mogli się wymienić swoimi opiniami. Takie spotkania służą integracji środowiska lokalnego, a przede wszystkim umacniają więzi rodzinne. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego dnia serdecznie dziękujemy.

Dyrektor, Nauczyciele i Dzieci

 
 
 
 
 
 
 
Choinka 2018

To już jest tradycją  naszej szkoły, że pod koniec semestru odbywa się zabawa choinkowa. Jest to bez wątpienia najbardziej wyczekiwana impreza w ciągu całego roku szkolnego i żadna inna dyskoteka nie może się z nią równać!

Zabawa choinkowa odbyła się 13 stycznia 2018r. Dyskotekę o godzinie 8.30 rozpoczęła Pani Dyrektor Marzanna Olborska, która życzyła wszystkim zgromadzonym dobrej zabawy. Wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać wspaniałe występy naszych dzieci i młodzieży. Najpierw zaprezentowały się najmłodsze dzieci czyli przedszkolaki pod kierunkiem p. A. Plichty oraz dzieci z „O” pod kierunkiem p. J. Kucińskiej. Następnie dzieci z klasy II oraz III pokazały swoje umiejętności w przedstawieniu pt.”Smerfy oczekują na śnieg”. Uczniowie zostali przygotowani do tego spektaklu przez p. B. Dziubę oraz p. K. Wróblewską – Pietruchę. Na zakończenie młodzież z klas IV-VII zaprezentowała swoje zdolności taneczne pod kierunkiem p. A. Sochy. Jak co roku – zabawa była udana, wszyscy bawili się wyśmienicie. Rada Rodziców przygotowała pyszny poczęstunek. Zabawa trwała do godziny 13 i dla niektórych było to zdecydowanie za krótko!

 

 

 

 

 
 
 
 
Jasełka 2018

22 grudnia 2017r odbyła się w naszej szkole uroczystość związana z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, pracownicy szkoły, zaproszeni goście i oczywiście rodzice. Obejrzeliśmy piękne Jasełka. To była historia Narodzenia z nowoczesnymi akcentami. Były kolędy do których akompaniowała grupa instrumentalna. Jasełka zostały przygotowane przez uczniów reprezentantów, każdej z klas pod kierunkiem p. Jolanty Kucińskiej, siostry Marii i p. Katarzyny Kucharskiej. 
 
 
Mikołajki 2018

Fajnie było w szkole 6 grudnia. Ponieważ są tu same grzeczne dzieci, odwiedziło nas dużo Mikołajów. Z Urzędu Miasta i Gminy z Nowego Miasta, w roli Mikołaja, pojawiła się p. Staniszewska ze słodkim upominkiem. Mikołaje byli u wszystkich uczniów, od najmłodszych do najstarszych. Przynieśli dużo słodkości i sprawili wiele radości. Akcją organizowania Mikołajek zajęły się panie: Elżbieta Dziuba, Aleksandra Blaszka i Ewa Długosz. To one przygotowały szkolne Mikołajki i zorganizowały sponsorów. DZIĘKUJEMY
- Dworek w Nowym Mieście nad Pilicą, p W. Linkiewiczowi,
- Piekarnia - Cukiernia "Smoleń", p. U. Smoleń,
- DITTA - SERIA, p. E. Pietrzakowi. 
Dzień Edukacji Narodowej 2018

Z tej okazji 16 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Uczniowie przenieśli nas w senny koszmar uczennicy, której przyszło być pedagogiem i zmierzyć się z całą gromadą przeróżnych osobliwości zasiadających w uczniowskich ławach. Wszystkim się przedstawienie podobało, a przygotowały je panie: G. Wąsikowska, I. Babis i A. Blaszka z pomocą uczniów z klasy VI i VII. Były też kwiaty dla nauczycieli i pracowników szkoły oraz miłe życzenia od uśmiechniętych uczniów.

 
 
Dzień Chłopaka 2018
5 października 2017 odbyła się w naszej szkole dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Samorząd Szkolny pod opieką p. Agaty Ewy Socha przygotował dekorację sali i zorganizował dobrą muzykę. Uczniowie z klas 4-7 bawili się do godziny 18-tej. Było wiele konkursów z nagrodami, więc także wielu zwycięzców, nagradzanych słodkościami lub balonikami.

Niektóre klasy zorganizowały sobie, także słodki poczęstunek. Na koniec dyskoteki, każdy kto chciał mógł sobie na pamiątkę zabrać baloniki.

Uczniami opiekowały się panie: opiekun Samorządu p. E. Socha, p. K. Kucharska, p. G. Wąsikowska i p. K. Włodarczyk.

Piknik Rodzinny 2018

1 października 2017 odbył się w parku obok szkoły „Piknik rodzinny”. Tego dnia
wiele się działo, a rada pedagogiczna naszej szkoły współdziałała z rodzicami,
aby wszystko wypadło jak najlepiej. I tak właśnie było. Dekoracja sceny,
stołów, przygotowanie poczęstunku to zasługa rodziców i głównych organizatorek
z rady pedagogicznej: p. M. Olborskiej, p. J. Kucińskiej, p. K. Kucharskiej, p.
G. Wąsikowskiej, p. I. Babis i p. A. Plichty. Przy zastawionych suto stołach dyżurowały mamy z Rady Rodziców, można było skorzystać z grillowanych smakołyków, albo najeść się popcornem. Odwiedził nas, także p. Burmistrz M. Dziuba. Uroczystego otwarcia dokonała p. Dyrektor M. Olborska, która przywitała wszystkich przybyłych na
wspólną zabawę. Pani J. Kucińska w przebraniu „pszczółki”, razem z p. K.
Kucharską, która udawała „motylka” rozpoczęły szereg zabaw i konkursów do
których włączali się obok dzieci, także dorośli. Część artystyczną rozpoczął
występem zespół z Klwowa - Rzeczpospolita Babska. Cóż to się nie działo. Były
cygańskie rytmy i występ „Maryli” podczas, którego dzieci, nauczyciele i
rodzice, tworzyli barwne, roztańczone tło. Odbyło się też kilka konkursów,
sprawdzających siłę i sprawność fizyczną i manualne zdolności uczestników
pikniku. Tę część poprowadziła p. K. Kucharska. Było przeciąganie liny i
wyścigi z piłeczkami tenisowymi. Następnie na scenie zaprezentowali się młodsi
uczniowie, przygotowani przez swoje wychowawczynie panie: B. Dziuba, K.
Wróblewska-Pietrucha. Prezentację młodszych uczniów zwieńczył pokaz tańca
nowoczesnego przygotowanego przez uczniów klasy V i IV, pod opieką pań: E.
Socha i A. Blaszka. Ale to bynajmniej nie koniec atrakcji. Na scenie pojawił
się Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Nowomiejskiej, który bawił publiczność na
ludowo i zakończył występ poleczką. Po tym występie przyszedł czas na
prezentację wyników konkursów prowadzonych przez p. G. Wąsikowską. Tutaj były
odlotowe kreacje i uczesania. Na scenę weszli, uczniowie klas najstarszych
przygotowani prze swoje wychowawczynie p. K. Kucharską i p. G. Wąsikowską z
prezentacją swoich talentów wokalno-aktorskich, a pokaz zakończył tym razem
krakowiak w wykonaniu uczniów z koła tanecznego p. I. Babis. Ponadto buzie
chętnych uczniów zostały pomalowane przez p. G. Wąsikowską w artystyczne
wzorki.
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

4 września 2017 zabrzmiał w naszej szkole pierwszy dzwonek. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice rozpoczęli nowy rok szkolny mszą świętą. Następnie zgromadzili się w sali gimnastycznej szkoły, gdzie powitała ich p. Dyrektor Marzanna Olborska. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Ksiądz Proboszcz Krzysztof Białkowski, Siostra Przełożona Benedeeta Kasik, przedstawiciel Rady Miasta i Gminy p. Bartosz Gulina i Rada Rodziców.

Ten rok szkolny to rok przemian w oświacie. Powitaliśmy nowych nauczycieli w Gronie Pedagogicznym oraz klasę 7. Wszystkim życzymy powodzenia, samych sukcesów i wytrwałości na ten nowy rok szkolny.

Niedługo zobaczycie całą nową Radę Pedagogiczną na naszej stronie, bo uczniów klasy siódmej doskonale znacie.

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Wreszcie wakacje. Uroczyste zakończenie roku szkolnego miało miejsce 23 czerwca 2017.
Po mszy świętej odbyła się akademia w szkole. 

Na uroczystości przybyli goście: Ksiądz Proboszcz Krzysztof Białkowski,
Siostra Przełożona Benedeeta Kasik, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy
P. Tomasz Pietrucha, Rada Rodziców.

Ogółem 38% uczniów klas I-VI zakończyło rok szkolny z nagrodą książkową za osiągnięcia w nauce. Warto teraz skorzystać z dobrodziejstw lata i w pełni odpocząć przed powrotem po wakacjach do szkoły.

 

 

Wielkanoc 2017

12 kwietnia 2017 uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście spotkali się na sali gimnastycznej. Obejrzeliśmy radosne przedstawienie, przygotowujące do uroczystości Wielkanocy

 
Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole 27-29 marca 2017

Rekolekcje były bardzo refleksyjnie, barwnie i spontanicznie. Siostra Agnieszka zorganizowała szkolne spotkania, przygotowujące do przeżywania nauk rekolekcyjnych w kościele. Dzieci przez 3 dni wykonały wiele prac, wysłuchały opowieści i obejrzały filmy. Po zajęciach w szkole dzieci i nauczyciele szli na mszę do kościoła.

 
Choinka 2017

4 lutego 2017 wiele się w szkole działo i atrakcji było niemało. Od samego rana trwała zabawa noworoczna. Dzieci ze wszystkich klas bawiły się przy ulubionej muzyce tanecznej. Były także konkursy, a dla spragnionych i zgłodniałych, mamy z Rady Rodziców przygotowały smaczny poczęstunek.

Była także część artystyczna Choinki. W tym roku złożona z trzech części. Na początku zaprezentowała się „zerówka” przygotowana przez p. J. Kucińską, następnie wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego 3,4,5-latków ze swoją wychowawczynią p. A. Plichta. I bardzo się wszystkim podobało.

Potem były tańce, dobre jedzonko i na scenę wkroczyli uczniowie klas starszych. Tym razem klasa IV, pod opieką wychowawczyni p. A.E. Socha przygotowała bajkę „Śpiąca królewna całkiem nowoczesna”. Do przedstawienia dołączyli, także uczniowie z koła tanecznego, którzy zaprezentowali układy tańca nowoczesnego, przygotowane przez panią Socha.

Uczniowie i publiczność i tym razem dobrze się bawili, a na zakończenie p. Dyrektor zaproponowała 2 uczniom z klasy IV posadę bodyguard’a. Dekoracją sali zajęły się panie: p. G. Wąsikowska, p. K. Kucharska i p. J. Kucińska

  choinka11.JPG
  choinka3.JPG
  choinka0.JPG
  3,4,5 choinka1.JPG
  zerowa 2.JPG
  choinka3a.JPG