Osiągnięcia naszych uczniów
(wiecej)
PSP w Żdżarach
Zapraszamy na naszą nową Stronę WWW, Serwis powstaje wraz z Biuletynem Informacji Publicznej. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość - cześć materiałów jest jeszcze w fazie przygotownia. (wiecej)
Zapraszamy do Galerii zdjęć
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną Interntową, galerią zdjęć, etc (wiecej)
Zapraszamy do zapoznania się z życiorysem naszej Patronki
Błogosławiona Franciszka Siedliska - Maria od Pana Jezusa Dobrego PasterzaNadanie imienia Błogosławionej Publicznej Szkole Podstawowej w Żdżarach miało miejsce 16 czerwca 2002r (wiecej)

Kalendarz uroczystości szkolnych
ROK SZKOLNY 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęła się mszą św. o godz. 9.00 odprawioną przez ks. proboszcza Krzysztofa Białkowskiego. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli do szkoły. Tam, w sali gimnastycznej nastąpił dalszy ciąg uroczystości.

Pani Dyrektor Marzanna Olborska przywitała wszystkich zgromadzonych na tej uroczystości. Następnie Pani Dyrektor wspólnie z wychowawcami klas wręczyła nagrody i dyplomy dla najlepszych uczniów kl. I - III oraz nagrody i stypendia dla uczniów klas IV - VIII, którzy uzyskali najwyższą średnią i otrzymali świadectwo z paskiem. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców w klasach. W tym szczególnym dniu zostały również wręczone nagrody dla laureatów ogólnopolskiego konkursu matematycznego Olimpiada Wiedzy Archimedes - Matematyka Plus oraz najlepszego sportowca naszej szkoły.

Na koniec Pani  Dyrektor w imieniu swoim, Rady Pedagogicznej oraz dzieci złożyła życzenia dalszych sukcesów w nauce absolwentom naszej szkoły.

  Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku.
Dzień Dziecka.
3 czerwca w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany przez uczniów czas, a mianowicie Dzień Dziecka. Rozpoczął sie on od koncertu muzycznego, na którym zaprezentowano utwory Stanisława Moniszki, jako że właśnie obchodzimy rok ojca polskiej opery narodowej. Poza tym tradycyjnie już tego dnia zorganizowano konkursy plastyczne dla najmłodszych, przeciąganie liny i turniej "mistrza skakanki", zawody sportowe: bieg po zdrowie oraz  turniej piłki nożnej dla chłopców a dla dziewcząt turniej palanta. Wyniki tych rozgrywek wyglądały następująco:
Bieg po zdrowie:
klasy I-III
1. Filip Patrzyczny
2. Miłosz Kramarz
3. Juliusz Kramarz
klasa IV
1. Dawid Burchard
2. Kacper Bernacki
3. Jakub Jastrzębski
klasa V
1. Oskar Patrzyczny
2. Emanuel Kocik
3. Michał Kramarz
Klasy VI- VII
1. Filip Wojciechowski
2. Szymon Zawitkowski
3. Bartosz Chrzan

W turnieju piłki nożnej zwyciężyła klasa VII, natomiast gra w palanta zakończyła się zwycięstwem dziewcząt z klasy V. Na szczególną pochwałę zasługują jednak wszyscy uczniowie klasy V, jako że dzielnie walczyli o zwycięstwo w każdym meczu pokonując nawet starszaków. Pyszny poczęstunek dla dzieci zapewniła Rada Rodziców, a szczególnym powodzeniem jak zwykle cieszył się popcorn. Za organizację obchodów Dnia Dziecka odpowiedzialne były pp. K. Kucharska, G. Wąsikowska, K.Włodarczyk, a pomocą w opiece nad dziećmi służyli wszyscy wychowawcy i nauczyciele.


Święta Majowe.

30 kwietnia 2019r. w PSP w Żdżarach odbyła się akademia, podczas której uczniowie klasy V przypomnieli koleżankom i kolegom dlaczego 1 i 3 maja są dniami wolnymi od zajęć w szkole, w pracy? Dlaczego te dni społeczeństwo polskie ustanowiło świętami państwowymi? Po apelu wszyscy rozeszli się ze świadomością, iż czczenie narodowych i państwowych świąt oraz oddawanie szacunku symbolom narodowym powinno być obowiązkiem i dumą każdego Polaka i w każdym domostwie w tych dniach powinna powiewać flaga państwowa.21 marca 2019...

21 marca 2019r. uczniowie naszej szkoły świętowali aż trzy ważne wydarzenia: 
- Dzień Języka Ojczystego
- Dzień Kobiet
- Pierwszy Dzień Wiosny
Z tej okazji  przedszkolaki zaprezentowały się w przepięknych wierszach o kobietach, uczniowie klasy IV i V wystawili "Rzepkę", natomiast "starszyzna" zaprezentowała się w zabawnych scenkach i piosenkach o "płci pięknej". Były dużo śmiechu i zabawy. Oczywiście zgodnie z tradycją była przepięknie wykonana Marzanna. Na zakończenie dla uczniów czekała niespodzianka - kiełbaska z grilla. Pieniądze na tę niespodziankę pochodziły ze zbiórki surowców wtórnych. 
To był bardzo udany dzień :)

"Miłość w kurniku"
14 lutego w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żdżarach nasza szkoła wraz z Radą Rodziców zorganizowała uroczystość środowiskową dla Babć i Dziadków naszych uczniów. Data 14 lutego nie była przypadkowa - ten dzień został wybrany celowo, aby jeszcze wyraźniej pokazać miłość wnucząt do swoich dziadków. Program artystyczny rozpoczął się od przedstawienia pt. "Miłość w kurniku" przygotowanego przez uczniów naszej szkoły od klasy pierwszej po klasę ósmą pod kierunkiem Pani Dyrektor M. Olborskiej oraz Pań : I. Babis , G. Wąsikowskiej i K. Włodarczyk. Spektakl wywołał salwy śmiechu , a "młodzi aktorzy" w przebraniach kurek i kogucików prezentowali się wprost bajkowo. Następnie deski sceny przejęły młodsze dzieci z oddziału przedszkolnego "0" pod kierunkiem Pani J. Kucińskiej. Zerówkowicze przebrani za babcie i dziadków przedstawili perypetie z życia codziennego seniorów, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po występach dzieci przyszedł czas na dorosłych  - naszych gości bawił Nowomiejski Zespół Pieśni i Tańca Oraz zespół z Klwowa "Rzeczpospolita Babska". Przy skocznych dźwiękach muzyki wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie a tańcom nie było końca. Na specjalne podziękowania zasłużyli rodzice, którzy przygotowali smaczne dania i suto zastawili stoły dla przybyłych gości. Na koniec Pani Dyrektor M.Olborska serdecznie podziękowała Panu  I. Chrzanowi Prezesowi OSP w Żdżarach za udostępnienie sali, gościom tak licznie przybyłym na tę uroczystość, wszystkim mamom, które solidnie się napracowały przy organizacji tego wydarzenia oraz nauczycielkom z Rady Pedagogicznej przygotowującym dzieci do występów,  a także samym dzieciom, bez których ta uroczystość byłaby niemożliwa.