Osiągnięcia naszych uczniów
(wiecej)
PSP w Żdżarach
Zapraszamy na naszą nową Stronę WWW, Serwis powstaje wraz z Biuletynem Informacji Publicznej. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość - cześć materiałów jest jeszcze w fazie przygotownia. (wiecej)
Zapraszamy do Galerii zdjęć
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną Interntową, galerią zdjęć, etc (wiecej)
Zapraszamy do zapoznania się z życiorysem naszej Patronki
Błogosławiona Franciszka Siedliska - Maria od Pana Jezusa Dobrego PasterzaNadanie imienia Błogosławionej Publicznej Szkole Podstawowej w Żdżarach miało miejsce 16 czerwca 2002r (wiecej)

Kalendarz uroczystości szkolnych
ROK SZKOLNY 2018/2019

21 marca 2019...
21 marca 2019r. uczniowie naszej szkoły świętowali aż trzy ważne wydarzenia: 
- Dzień Języka Ojczystego
- Dzień Kobiet
- Pierwszy Dzień Wiosny
Z tej okazji  przedszkolaki zaprezentowały się w przepięknych wierszach o kobietach, uczniowie klasy IV i V wystawili "Rzepkę", natomiast "starszyzna" zaprezentowała się w zabawnych scenkach i piosenkach o "płci pięknej". Były dużo śmiechu i zabawy. Oczywiście zgodnie z tradycją była przepięknie wykonana Marzanna. Na zakończenie dla uczniów czekała niespodzianka - kiełbaska z grilla. Pieniądze na tę niespodziankę pochodziły ze zbiórki surowców wtórnych. 
To był bardzo udany dzień :)
"Miłość w kurniku"
14 lutego w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żdżarach nasza szkoła wraz z Radą Rodziców zorganizowała uroczystość środowiskową dla Babć i Dziadków naszych uczniów. Data 14 lutego nie była przypadkowa - ten dzień został wybrany celowo, aby jeszcze wyraźniej pokazać miłość wnucząt do swoich dziadków. Program artystyczny rozpoczął się od przedstawienia pt. "Miłość w kurniku" przygotowanego przez uczniów naszej szkoły od klasy pierwszej po klasę ósmą pod kierunkiem Pani Dyrektor M. Olborskiej oraz Pań : I. Babis , G. Wąsikowskiej i K. Włodarczyk. Spektakl wywołał salwy śmiechu , a "młodzi aktorzy" w przebraniach kurek i kogucików prezentowali się wprost bajkowo. Następnie deski sceny przejęły młodsze dzieci z oddziału przedszkolnego "0" pod kierunkiem Pani J. Kucińskiej. Zerówkowicze przebrani za babcie i dziadków przedstawili perypetie z życia codziennego seniorów, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po występach dzieci przyszedł czas na dorosłych  - naszych gości bawił Nowomiejski Zespół Pieśni i Tańca Oraz zespół z Klwowa "Rzeczpospolita Babska". Przy skocznych dźwiękach muzyki wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie a tańcom nie było końca. Na specjalne podziękowania zasłużyli rodzice, którzy przygotowali smaczne dania i suto zastawili stoły dla przybyłych gości. Na koniec Pani Dyrektor M.Olborska serdecznie podziękowała Panu  I. Chrzanowi Prezesowi OSP w Żdżarach za udostępnienie sali, gościom tak licznie przybyłym na tę uroczystość, wszystkim mamom, które solidnie się napracowały przy organizacji tego wydarzenia oraz nauczycielkom z Rady Pedagogicznej przygotowującym dzieci do występów,  a także samym dzieciom, bez których ta uroczystość byłaby niemożliwa.Zabawa choinkowa 2019.

To już tradycją naszej szkoły, że pod koniec semestru odbywa się zabawa choinkowa. Jest to bez wątpienia najbardziej wyczekiwana impreza w ciągu całego roku szkolnego.

Zabawa choinkowa odbyła się 26 stycznia 2019r., rozpoczęła się o 8.30 i wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać wspaniałe występy dzieci i młodzieży. Najpierw zaprezentowały się najmłodsze dzieci czyli przedszkolaki pod kierunkiem p. A. Plichty oraz dzieci z "0" pod kierunkiem p. J. Kucińskiej. Następnie dzieci z klas I - III pokazały swoje umiejętności w przedstawieniu pt." Galimatias o miesiącach". Uczniowie zostali przygotowani do tego spektaklu przez p. B. Dziubę i p. K. Wróblewską - Pietruchę. Podczas choinki wystąpiła również klasa IV (pod kierunkiem p. K. Włodarczyk), która zaśpiewała utwór Imagine Dragons pt."Natural" w wersji polsko - angielskiej. Uczniowie tej klasy zaprezentowali swoje talenty wokalne, co spotkało się z aplauzem publiczności. Jako ostatni zaprezentowali się najstarsi uczniowie naszej szkoły, którzy wystąpili w przedstawieniu "Szkoła tańca". Uczniowie klasy VI i VIII pod opieką p. A. Sochy przygotowali układy taneczne, scenki sytuacyjne i piosenki. Było energetycznie i widowiskowo, a zmagania w konkursie tanecznym drużyny "czerwonych" i "żółtych" zgromadzona publiczność nagrodziła brawami. Nie zabrakło też braw dla wykonawców piosenki "Rozpędzeni w stronę słońca" w wykonaniu uczniów tych klas.

Jak co roku - zabawa była udana, wszyscy bawili się wyśmienicie. Rada Rodziców przygotowała pyszny poczęstunek.