Osiągnięcia naszych uczniów
(wiecej)
PSP w Żdżarach
Zapraszamy na naszą nową Stronę WWW, Serwis powstaje wraz z Biuletynem Informacji Publicznej. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość - cześć materiałów jest jeszcze w fazie przygotownia. (wiecej)
Zapraszamy do Galerii zdjęć
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną Interntową, galerią zdjęć, etc (wiecej)
Zapraszamy do zapoznania się z życiorysem naszej Patronki
Błogosławiona Franciszka Siedliska - Maria od Pana Jezusa Dobrego PasterzaNadanie imienia Błogosławionej Publicznej Szkole Podstawowej w Żdżarach miało miejsce 16 czerwca 2002r (wiecej)

Kalendarz uroczystości szkolnych
ROK SZKOLNY 2018/2019

Jasełka.

W naszej szkole 20 grudnia 2018r. tradycyjnie , u progu Uroczystości Bożego Narodzenia, odbyły się jasełka. Tytuł przedstawienia brzmiał: „ Otwórz oczy, zobacz więcej!”.  Tym razem akcja łączyła teraźniejszość z przeszłością, gdyż na scenie obok Maryi, Św. Józefa i Dzieciątka Jezus oraz pasterzy i królów pojawili dziennikarze… 

W jasełkach wystąpiła klasa IV oraz uczniowie z klasy VI i VII pod kierunkiem s. Marii Kijek i p. Jolanty Kucińskiej, a wspierały je p.Katarzyna Włodarczyk, p.Elżbieta Dziuba i p. Katarzyna Kucharska.


Mikołajki.

W czwartek, 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Jak co roku gość z Laponii odwiedzał wszystkich uczniów, dyrekcję oraz nauczycieli. Tym którzy na to zasłużyli Święty rozdawał łakocie. Nie obyło się bez piosenek i wierszyków recytowanych przez uczniów. Po rozdaniu słodkości, Mikołaj w pośpiechu wsiadł na sanie zaprzęgnięte w renifery i odleciał. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że w tym roku tylko jedna klasa dostała rózgi. Kończąc tym akcentem, serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!


Światowy Dzień Praw Dziecka.

„Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały...”. Janusz Korczak


Po raz piąty obchodziliśmy w Polsce Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Polska może poszczycić się bogatą tradycją związaną z promowaniem praw dziecka, począwszy od postaci Janusza Korczaka, cenionego na świecie działacza na rzecz godnego traktowania dzieci, po Ludwika Rajchmana, pomysłodawcę stworzenia międzynarodowej organizacji działającej na rzecz dzieci - UNICEF. Polska była również inicjatorem powstania Konwencji o prawach dziecka, gdyż przedłożyła Komisji Praw Człowieka ONZ jej pierwszy projekt.
W naszej szkole uczniowie klas VI i VIII, pod opieką p. Agaty Socha przygotowali montaż słowno-taneczny, aby uczcić ten dzień. Przypomnieli o prawach dziecka, pochwalili się swoimi talentami aktorskimi i tanecznymi.

 


Andrzejki.

Zgodnie z tradycją w wigilię świętego Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie, przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza, a następnie "odczytują" cień rzucany przez odlew. Również uczniowie naszej szkoły przeżyli wspaniały wieczór, pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach przebojów. Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał się przekonać, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego  (jej) jako pierwszy przekroczy próg. Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. 
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

9 listopada 2018 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Franciszki Siedliskiej w Żdżarach w uroczystej akademii słowem i pieśnią uczcili obchody SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.
Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem wszystkich zwrotek hymnu państwowego o godz. 11:11. Następnie uczniowie z klasy IV i V zaprezentowali program artystyczny opowiadający o smutnej historii naszego kraju, waleczności polskich żołnierzy i radosnym dniu - wyczekiwanym przez pokolenia - DNIU ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.
W programie młodzi artyści mówili o miłości do ziemi Ojczystej i dumy z tego, że jesteśmy Polakami.
Dziś mamy okazję czcić to wielkie święto radośnie - żyjemy w wolnej Ojczyźnie i tę niepodległość mamy obowiązek umacniać, dlatego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Wizyta Księdza Biskupa Andrzeja Dziuby.

24 października 2018 roku odbyła się w naszej Szkole wizytacja ks. b - pa Andrzeja Dziuby. Uczniowie przedstawili program artystyczny o życiu Bł. Franciszki Siedliskiej, przygotowany pod kierunkiem s. Marii, p. K. Kucharskiej, przy współudziale p. J. Kucińskiej.
Pani dyrektor Marzanna Olborska serdecznie powitała przybyłych Gości, a Ks. Biskupa poprosiła o błogosławieństwo dla całej społeczności szkolnej.
Przesłaniem Ks. Biskupa dla nauczycieli były słowa:
"Drodzy nauczyciele. Po pierwsze wymagajcie, po drugie: wymagajcie, po trzecie: wymagajcie.".
Te znamienne słowa dodały otuchy i umocniły konsekwencje adresatów. Do uczniów Ks. Biskup powiedział:
"A Wy drogie dzieci, po pierwsze uczcie się, po drugie: uczcie się, po trzecie: uczcie się".

Dzień Edukacji Narodowej

15 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel związany z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Pracownicy szkoły, zaproszeni goście, przedstawiciele Rady Rodziców i uczniowie, mieli możliwość obejrzenia montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez uczniów klasy VI, VIII i III pod opieką pań: A. Socha i K. Wróblewska-Pietrucha. Pani E. Dziuba zadbała o dekorację sali. Uczniowie opowiedzieli historię, jak to według nich na świecie pojawili się pedagodzy. Zaprezentowali, także układy taneczne i wiersze - trochę na wesoło, trochę lirycznie.

Motto montażu:

Od zawsze i na zawsze są z uczniami nauczyciele, zawsze robią dla nas tak wiele. Chcą nas wykształcić na mądrych i uczciwych ludzi. Dziś chcemy podziękować za trud wkładany w naszą edukację. Dziękujemy też pracownikom szkoły za cierpliwe po nas sprzątanie, za opiekę, za pomoc, za życzliwość. Dziękujemy wszystkim za życzliwy uśmiech i pomocną dłoń.


 
Ślubowanie pierwszoklasistów.
Dnia 4 października 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bł. Franciszki Siedliskiej w Żdżarach odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia dzieci z klasy I.
Dzieciaki wykazały się znakomitymi umiejętnościami recytacji i śpiewu. Egzamin na ucznia zdali śpiewająco.

"Będę starał się być dobrym i uczciwym.
Będę strzegł honoru i dobrego imienia swojej szkoły.
Będę szanował nauczycieli i rodziców.
Będę uczył się tego co piękne i mądre.
Będę kochał swoją Ojczyznę.

                                       Ślubujemy !!! "

Życzymy uczniom klasy I samych piątek i szóstek.
 
Dzień Chłopaka

W naszej szkole 4 października 2018 odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Organizatorem był Samorząd Uczniowski pod nadzorem opiekuna. Sekcje Samorządu przygotowały okolicznościową dekorację sali, zadbały o nagłośnienie i dobrą muzykę. Odbyło się kilka konkursów tanecznych, zręcznościowych i wytrzymałościowych. Można było posłuchać dobrej muzyki, pobawić się w rytm aktualnych przebojów, a nawet zjeść po kawału pizzy.

 

Uczestnikami dyskoteki byli uczniowie klas IV – VIII, a opiekę nad nimi sprawowały panie:

 

opiekun Samorządu p. Agata Socha, p. Jolanta Kucińska, p. Aleksandra Blaszka i p. Anna Plichta
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

3 września 2018r. zabrzmiał w naszej szkole pierwszy dzwonek. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice rozpoczęli nowy rok szkolny mszą świętą. Następnie zgromadzili się w sali gimnastycznej szkoły, gdzie powitała ich p. Dyrektor Marzanna Olborska. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Ksiądz Proboszcz Krzysztof Białkowski, przedstawiciel Rady Miasta i Gminy p. E.Staniszewska i Rada Rodziców.

Wszystkim życzymy powodzenia, samych sukcesów i wytrwałości na ten nowy rok szkolny.Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęła się mszą św. o godz. 8.30 odprawioną przez ks. proboszcza Krzysztofa Białkowskiego. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli do szkoły. Tam, w sali gimnastycznej nastąpił dalszy ciąg uroczystości.

Pani Dyrektor Marzanna Olborska przywitała wszystkich zgromadzonych na tej uroczystości. Następnie Pani Dyrektor wspólnie z wychowawcami klas wręczyła nagrody i dyplomy dla najlepszych uczniów kl. I - III oraz nagrody i stypendia dla uczniów klas IV - VII, którzy uzyskali najwyższą średnią i otrzymali świadectwo z paskiem. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców w klasach.

Na koniec Pani Pani Dyrektor w imieniu swoim, Rady Pedagogicznej oraz dzieci złożyła podziękowania wszystkim Darczyńcom i Sponsorom za życzliwość, pomoc i wsparcie rzeczowe i finansowe dla naszej placówki.

  Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dzień Dziecka i Dzień Matki

W tym roku szkolnym (2017/2018) Dzień Matki i Dziecka przebiegał pod wspólnym hasłem:
MAMA + TATA + DZIECI = RODZINA
Cały ten dzień przygotowały Panie odpowiedzialne za uroczystość, Katarzyna Kucharska i Grażyna Wąsikowska.
Z programem artystycznym włączyły się oddziały przedszkolne, które przygotowały pp. Jolanta Kucińska i Anna Plichta.
Tradycyjnie: poloneza, krakowiaka i walca prezentowały dzieci pod kierunkiem pp. Iwony Babis i Agaty Sochy. Estetyczną, okolicznościową dekorację wykonała p. Grażyna Wąsikowska. W dniu, dla każdego było coś dobrego. Bogaty repertuar artystyczny dostarczał chwilę wzruszeń, refleksji i humoru. Dzieci też miały okazję do ulubionych zabaw sportowych i zawodów pod kierunkiem p. Katarzyny Kucharskiej.
Mamy z Rady Rodziców zadbały o pyszne kanapki, inne "co nieco" i herbatę dla wszystkich.
Pod koniec dnia laureatom różnych konkursów wręczono dyplomy i nagrody.
Pani Dyrektor rozdała dzieciom słodycze i upominki (klocki, książki) od Pana Burmistrza z okazji Dnia Dziecka.


Święto Biblioteki

Maj  jest miesiącem książki i czytelnictwa. Jest to jeden  z pretekstów do promowania biblioteki i czytelnictwa. Nasza biblioteka jest otwarta i przyjazna dzieciom.

 

Z okazji tego święta 10 maja uczniowie naszej Szkoły przedstawili swoim kolegom i koleżankom krótki spektakl pt: ”Baśniowy ambaras”. Przedstawienie miało na celu zachęcić uczniów do miłego spędzania czasu z książką, ponieważ dzieci prawie w ogóle tego nie robią .Książka :

 

- uczy myślenia

 

- pobudza wyobraźnię

 

- rozwija umiejętność wysławiania się

 

- wyrabia cierpliwość

 

Gdyby się dobrze zastanowić, to pewnie znaleźlibyśmy jeszcze niejeden powód, dla którego warto czytać książki. I dlatego bardzo nam zależy, by jak najwięcej osób sporo czytało.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 27 kwietnia 2018r. odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa IV pod opieką wychowawcy Aleksandry Blaszki  przygotowała część artystyczną o patriotycznej wymowie.

Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Otrzymaliśmy możliwość przypomnienia sobie całej historii dotyczącej tego zdarzenia. 

Konstytucja 3 Maja, miała na celu zachowanie całości i suwerenności państwa, zagwarantowanie przywilejów szlachty, duchowieństwa i mieszczan, wprowadzenie nowej formy ustroju państwa.

Rocznica ta, obchodzona jest przez ponad 200 lat i nie przeszkodziły w tym represje ani rozbiory. Przez te wszystkie lata, Polacy widzą w niej symbol patriotycznych dążeń do odrodzenia. Kilkadziesiąt lat temu jak i dziś, rocznica ta obchodzona jest z dumą i świadomością jej znaczenia dla narodu polskiego.

 
 
 
Dzień Patrona

20.04.2018r. Szkoła po raz 16 obchodziła Dzień Patrona Szkoły. Za każdym razem Dzień ten obchodzony był bardzo uroczyście. Celem każdego Święta Szkoły jest refleksja i głębsze poznanie szczególnych cech osobowości Bł. Franciszki Siedliskiej, które wyniosły Ją do chwały ołtarzy i której dzieła żyją do dziś.
W tym roku spotkaliśmy się z Tą, która pragnęła, aby Bóg był Panem w każdej rodzinie.
"Szerzenie Bożego Królestwa w rodzinach" był tytułem przewodnim Dnia Patrona.
W tym roku wszystko było WIELKIE. Była Msza Św., Wielki Test, wielkie śniadanie, wielki rekord i była wielka zabawa. Okazało się, że bardzo zwodnicze warianty odpowiedzi w teście nie zawiodły uczniów. Życiorys swojej Patronki znają doskonale.
Organizatorzy Dnia Patrona Szkoły wyrażają szczególne podziękowania Radzie Rodziców, która z własnej inicjatywy zaangażowała się w przepiękną dekorację stołu, przygotowanie śniadania i obsługę dzieci. Były to działania bardzo czasochłonne ale efekt - wspaniały. Serdecznie dziękujemy.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
Misterium Wielkanocne

We wtorek, 27 marca 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bł. Franciszki Siedliskiej w Żdżarach, zostało wystawione Misterium Paschalne o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Wydarzenia ukazane przez dzieci wprowadziły wszystkich uczestników spotkania w atmosferę Triduum Paschalnego. Uczniowie zakończyli występ słowami przepięknej pieśni „Zwycięzca śmierci”. To wydarzenie stało się dla zebranych okazją do refleksji i wyciszenia u progu zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Misterium zostało przygotowane pod kierunkiem: siostry Marii, p. E. Długosz, p. A. Blaszki, p. K. Włodarczyk, p. E. Dziuby oraz p. J. Kucińskiej. Pani Dyrektor Marzanna Olborska, gratulując „aktorom” występu dołączyła się do życzeń dla uczniów, ich Rodziców i wszystkich zgromadzonych.

 
 
 
 
 
 
 
 
Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca to Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia przypada również Dzień Wagarowicza. Nasi uczniowie (i nauczyciele) nie poszli na wagary, ale ubrali się na zielono, aby przywitać wiosnę. W tym dniu nie było sprawdzianów ani kartkówek, a Rada Rodziców częstowała dzieci popcornem.

Dzieci z klas I - III wystąpiły dla całej społeczności szkolnej z przedstawieniem "Witaj Wiosno". Teksty wierszy i piosenek nawiązywały do dwóch pór roku zimy i wiosny. Każda pora roku ma swoje uroki, ale wszyscy nie mogą już doczekać się wiosny. Uczniowie ubrani byli w barwne stroje. Zatańczyli również kankana na przywitanie wiosny.

Przedstawienie zostało przygotowane przez panią I. Babis, panią B. Dziubę i  panią K. Wróblewską - Pietruchę. Dekorację przygotowała pani K. Włodarczyk i pani E. Dziuba.

 
 
 
 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Po raz pierwszy w naszej szkole w dniu 22 lutego 2018 roku był obchodzony Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, którego głównymi organizatorkami były panie: Grażyna Wąsikowska, Ewa Długosz przy pomocy pani Katarzyny Kucharskiej.

Obchody tego dnia rozpoczęły się od przeprowadzonej przez panią Ewę Długosz prezentacji multimedialnej przybliżającej historię obchodzonego święta oraz początek i rozwój języka polskiego.

Następnie laureaci przeprowadzonych wcześniej w szkole konkursów recytatorskich prezentowali swoje wiersze i fragmenty prozy przed licznie zebraną publicznością. Zostały też odczytane najlepsze prace uczestników konkursów literackich z klas IV – VII, które odbyły się nieco wcześniej. Wszyscy młodzi artyści zostali uhonorowani dyplomami, otrzymali też nagrody i słodkie upominki. Wiele dzieci wzięło udział w przygotowanych przez panią Grażynę Wąsikowską konkursach sprawdzających umiejętności literackie i językowe. Odbyły się one we wszystkich kategoriach wiekowych. Bawiły się przedszkolaki i „zerówkowicze”, uczniowie klas młodszych i starszych a także dorośli. Sporo śmiechu i zabawy dostarczyły powtarzane przez chętnych uczestników konkursu – łamańce językowe.

Na uznanie zasługują efekty twórczej pracy w konkursach literackich pisanych w ciągu 15 minut m.in. opisy przeżyć wewnętrznych i opowiadań twórczych.

Zadania konkursowe rozstrzygane były przez jury w składzie:

p. K. Kucharska, p. J. Kucińska, p. K. Włodarczyk.

                                    Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

                             pierwszy raz obchodzony w naszej szkole należy za udany.

 
 
 
 
 
 
 
Dzień Babci i Dziadka 2018
W tradycję naszej szkoły doskonale wpisała się organizacja imprezy środowiskowej z okazji obchodów Dnia Babci i Dziadka. W tym roku szkolnym, z powodu ferii zimowych, uroczystość ta miała miejsce 8 lutego 2018r., na którą bardzo licznie przybyli zaproszeni goście. Za organizację tego wyjątkowego dnia były odpowiedzialne- Dyrektor szkoły Marzanna Olborska, p. Iwona Babis, p. Anna Plichta, p. Jolanta Kucińska, p. Katarzyna Włodarczyk oraz Rada Rodziców.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały wspaniały występ okazując swoim babciom i dziadkom miłość i szacunek wierszem i piosenką. Dla wszystkich były to bardzo podniosłe emocjonalnie chwile. Dzieci z klas I – III i starsze przygotowały dla swoich najbliższych prezent niespodziankę tj. przedstawienie na scenie pt.,, Bajkowa gratka dla babci i dziadka”. Wcieliły się w przezabawne postacie uwspółcześnionej wersji bajki o Czerwonym Kapturku, przeplatanej tańcami poloneza i krakowiaka w wykonaniu dzieci z klas I - III.

Rada Rodziców dla wszystkich przygotowała słodki poczęstunek. Przy herbatce dziadkowie mogli się wymienić swoimi opiniami. Takie spotkania służą integracji środowiska lokalnego, a przede wszystkim umacniają więzi rodzinne. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego dnia serdecznie dziękujemy.

Dyrektor, Nauczyciele i Dzieci

 
 
 
 
 
 
Choinka 2018

To już jest tradycją  naszej szkoły, że pod koniec semestru odbywa się zabawa choinkowa. Jest to bez wątpienia najbardziej wyczekiwana impreza w ciągu całego roku szkolnego i żadna inna dyskoteka nie może się z nią równać!

Zabawa choinkowa odbyła się 13 stycznia 2018r. Dyskotekę o godzinie 8.30 rozpoczęła Pani Dyrektor Marzanna Olborska, która życzyła wszystkim zgromadzonym dobrej zabawy. Wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać wspaniałe występy naszych dzieci i młodzieży. Najpierw zaprezentowały się najmłodsze dzieci czyli przedszkolaki pod kierunkiem p. A. Plichty oraz dzieci z „O” pod kierunkiem p. J. Kucińskiej. Następnie dzieci z klasy II oraz III pokazały swoje umiejętności w przedstawieniu pt.”Smerfy oczekują na śnieg”. Uczniowie zostali przygotowani do tego spektaklu przez p. B. Dziubę oraz p. K. Wróblewską – Pietruchę. Na zakończenie młodzież z klas IV-VII zaprezentowała swoje zdolności taneczne pod kierunkiem p. A. Sochy. Jak co roku – zabawa była udana, wszyscy bawili się wyśmienicie. Rada Rodziców przygotowała pyszny poczęstunek. Zabawa trwała do godziny 13 i dla niektórych było to zdecydowanie za krótko!

 

 

 

 

 
 
 
 
Jasełka 2018

22 grudnia 2017r odbyła się w naszej szkole uroczystość związana z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, pracownicy szkoły, zaproszeni goście i oczywiście rodzice. Obejrzeliśmy piękne Jasełka. To była historia Narodzenia z nowoczesnymi akcentami. Były kolędy do których akompaniowała grupa instrumentalna. Jasełka zostały przygotowane przez uczniów reprezentantów, każdej z klas pod kierunkiem p. Jolanty Kucińskiej, siostry Marii i p. Katarzyny Kucharskiej.
 
 
 
Mikołajki 2018

Fajnie było w szkole 6 grudnia. Ponieważ są tu same grzeczne dzieci, odwiedziło nas dużo Mikołajów. Z Urzędu Miasta i Gminy z Nowego Miasta, w roli Mikołaja, pojawiła się p. Staniszewska ze słodkim upominkiem. Mikołaje byli u wszystkich uczniów, od najmłodszych do najstarszych. Przynieśli dużo słodkości i sprawili wiele radości. Akcją organizowania Mikołajek zajęły się panie: Elżbieta Dziuba, Aleksandra Blaszka i Ewa Długosz. To one przygotowały szkolne Mikołajki i zorganizowały sponsorów. DZIĘKUJEMY
- Dworek w Nowym Mieście nad Pilicą, p W. Linkiewiczowi,
- Piekarnia - Cukiernia "Smoleń", p. U. Smoleń,
- DITTA - SERIA, p. E. Pietrzakowi.
 
Dzień Edukacji Narodowej 2018

Z tej okazji 16 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Uczniowie przenieśli nas w senny koszmar uczennicy, której przyszło być pedagogiem i zmierzyć się z całą gromadą przeróżnych osobliwości zasiadających w uczniowskich ławach. Wszystkim się przedstawienie podobało, a przygotowały je panie: G. Wąsikowska, I. Babis i A. Blaszka z pomocą uczniów z klasy VI i VII. Były też kwiaty dla nauczycieli i pracowników szkoły oraz miłe życzenia od uśmiechniętych uczniów.


 
 
Dzień Chłopaka 2018
5 października 2017 odbyła się w naszej szkole dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Samorząd Szkolny pod opieką p. Agaty Ewy Socha przygotował dekorację sali i zorganizował dobrą muzykę. Uczniowie z klas 4-7 bawili się do godziny 18-tej. Było wiele konkursów z nagrodami, więc także wielu zwycięzców, nagradzanych słodkościami lub balonikami.

Niektóre klasy zorganizowały sobie, także słodki poczęstunek. Na koniec dyskoteki, każdy kto chciał mógł sobie na pamiątkę zabrać baloniki.

Uczniami opiekowały się panie: opiekun Samorządu p. E. Socha, p. K. Kucharska, p. G. Wąsikowska i p. K. Włodarczyk.

Piknik Rodzinny 2018

1 października 2017 odbył się w parku obok szkoły „Piknik rodzinny”. Tego dnia
wiele się działo, a rada pedagogiczna naszej szkoły współdziałała z rodzicami,
aby wszystko wypadło jak najlepiej. I tak właśnie było. Dekoracja sceny,
stołów, przygotowanie poczęstunku to zasługa rodziców i głównych organizatorek
z rady pedagogicznej: p. M. Olborskiej, p. J. Kucińskiej, p. K. Kucharskiej, p.
G. Wąsikowskiej, p. I. Babis i p. A. Plichty. Przy zastawionych suto stołach dyżurowały mamy z Rady Rodziców, można było skorzystać z grillowanych smakołyków, albo najeść się popcornem. Odwiedził nas, także p. Burmistrz M. Dziuba. Uroczystego otwarcia dokonała p. Dyrektor M. Olborska, która przywitała wszystkich przybyłych na
wspólną zabawę. Pani J. Kucińska w przebraniu „pszczółki”, razem z p. K.
Kucharską, która udawała „motylka” rozpoczęły szereg zabaw i konkursów do
których włączali się obok dzieci, także dorośli. Część artystyczną rozpoczął
występem zespół z Klwowa - Rzeczpospolita Babska. Cóż to się nie działo. Były
cygańskie rytmy i występ „Maryli” podczas, którego dzieci, nauczyciele i
rodzice, tworzyli barwne, roztańczone tło. Odbyło się też kilka konkursów,
sprawdzających siłę i sprawność fizyczną i manualne zdolności uczestników
pikniku. Tę część poprowadziła p. K. Kucharska. Było przeciąganie liny i
wyścigi z piłeczkami tenisowymi. Następnie na scenie zaprezentowali się młodsi
uczniowie, przygotowani przez swoje wychowawczynie panie: B. Dziuba, K.
Wróblewska-Pietrucha. Prezentację młodszych uczniów zwieńczył pokaz tańca
nowoczesnego przygotowanego przez uczniów klasy V i IV, pod opieką pań: E.
Socha i A. Blaszka. Ale to bynajmniej nie koniec atrakcji. Na scenie pojawił
się Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Nowomiejskiej, który bawił publiczność na
ludowo i zakończył występ poleczką. Po tym występie przyszedł czas na
prezentację wyników konkursów prowadzonych przez p. G. Wąsikowską. Tutaj były
odlotowe kreacje i uczesania. Na scenę weszli, uczniowie klas najstarszych
przygotowani prze swoje wychowawczynie p. K. Kucharską i p. G. Wąsikowską z
prezentacją swoich talentów wokalno-aktorskich, a pokaz zakończył tym razem
krakowiak w wykonaniu uczniów z koła tanecznego p. I. Babis. Ponadto buzie
chętnych uczniów zostały pomalowane przez p. G. Wąsikowską w artystyczne
wzorki.