Osiągnięcia naszych uczniów
(wiecej)
PSP w Żdżarach
Zapraszamy na naszą nową Stronę WWW, Serwis powstaje wraz z Biuletynem Informacji Publicznej. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość - cześć materiałów jest jeszcze w fazie przygotownia. (wiecej)
Zapraszamy do Galerii zdjęć
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną Interntową, galerią zdjęć, etc (wiecej)
Zapraszamy do zapoznania się z życiorysem naszej Patronki
Błogosławiona Franciszka Siedliska - Maria od Pana Jezusa Dobrego PasterzaNadanie imienia Błogosławionej Publicznej Szkole Podstawowej w Żdżarach miało miejsce 16 czerwca 2002r (wiecej)

Wycieczki szkolne i inne wydarzenia
Spektakl - "Mikołaj spełnia sny"

14 grudnia 2017 dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III pojechały do Rawy Mazowieckiej na wspaniały spektakl. Ta piękna baśń muzyczna opowiadała o ponadczasowych wartościach takich jak: wiara w Świętego Mikołaja, dobro zawsze zwycięża zło. Bogata scenografia, kolorowe kostiumy, świąteczna muzyka, niespotykane efekty świetlne sprawiły, że spektakl pozostawił niezapomniane wrażenia. Opiekę nad dziećmi sprawowały: p. K. Wróblewska-Pietrucha, p. B. Dziuba i p. A. Plichta. Dziękujemy Panu Burmistrzowi oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych za dofinansowanie tego wyjazdu.
 
 
Podróże duże i małe
 
Od początku roku szkolnego 2017/2018 wiele razy uczniowie mieli okazję do zwiedzania całkiem bliskiej i zupełnie odległej okolicy... 
1. 19 września odbyły się zajęcia przyrodnicze i zwiedzanie Arboretum w Rogowie. Uczestnikami wycieczki byli młodsi i starsi przedszkolacy oraz klasa I. Wycieczkę zorganizowała pani J. Kucińska.
 
2. 30 września odbyły się zajęcia we młynie w Gostomii dla klas 0-3 pod hasłem "Od ziarenka do bochenka". Organizatorem wycieczki była pani B. Dziuba
 
3. 4 października odbyły się warsztaty dla przedszkoli i klas 1-3 w Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. Dzieci dowiedziały się "Jak powstaje film" Organizatorem wycieczki była pani I. Babis

Akcja edukacyjna ze strażakami

19 kwietnia 2017 w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjne. Obejrzeliśmy prezentację „Stop pożarom traw. Ziemia jest tylko jedna.”

 
Mamy zdolnych kandydatów na strażaków !

22 marca uczniowie naszej szkoły dostali dyplomy za wykazanie się duża wiedzą pożarniczą. Jeden z nich otrzymał nagrodę i dyplom za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Najlepsi z najlepszych to Bartosz Chrzan, Mateusz Wielgus i Filip Wojciechowski.

Palenie Marzanny

21 marca cała szkoła zgodnie chciała się już pozbyć zimy i dlatego spalono uroczyście Marzannę, a po trudach wyganiania zimy (nieskutecznych) uczniowie poszli się posilić przy ognisku. Było pieczenie kiełbasek i ogólnie wesoło, bo przepadały lekcje.