Osiągnięcia naszych uczniów
(wiecej)
PSP w Żdżarach
Zapraszamy na naszą nową Stronę WWW, Serwis powstaje wraz z Biuletynem Informacji Publicznej. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość - cześć materiałów jest jeszcze w fazie przygotownia. (wiecej)
Zapraszamy do Galerii zdjęć
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną Interntową, galerią zdjęć, etc (wiecej)
Zapraszamy do zapoznania się z życiorysem naszej Patronki
Błogosławiona Franciszka Siedliska - Maria od Pana Jezusa Dobrego PasterzaNadanie imienia Błogosławionej Publicznej Szkole Podstawowej w Żdżarach miało miejsce 16 czerwca 2002r (wiecej)

Konkursy, wycieczki szkolne i inne wydarzenia
ROK SZKOLNY 2018/2019

Zawody piłkarskie Turniej Młodych Widzewiaków CUP 2019

W ostatnią sobotę ferii tj. 09.02.2019r. 10 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Franciszki Siedliskiej w Żdżarach wzięło udział w VIII edycji zawodów piłkarskich pod nazwą Turniej Młodych Widzewiaków Rawa CUP 2019. W turnieju wzięło udział 20 drużyn z powiatu rawskiego i powiatów ościennych.
Zawody miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia, przekazywanie pozytywnych wzorców kibicownia i rywalizacji sportowej.
Organizatorem tego sportowego wydarzenia było stowarzyszenie sympatyków Widzewa Łódź FC Rawa Mazowiecka. Honorowy patronat nad sobotnią imprezą  sprawował Burmistrz Rawy Mzowieckiej Piotr Irla.
Drużyna naszej szkoły zajęła w tym turnieju zaszczytne II miejsce i otrzymała z rąk pana Burmistrza Puchar, a wszyscy zawodnicy koszulki i worko - plecaki.
Opiekę nad uczniami w tym dniu sprawowała pani Katarzyna Kucharska oraz rodzice uczniów - zawodników, którzy wzięli udział w tym turnieju.
Koncert muzyczny.
23 stycznia 2019r. w naszej szkole odbył się koncert filharmoników warszawskich. Podczas koncertu dzieci poznawały rodzaje głosu ludzkiego, a także zgłębiały tajniki zawodu muzyka - wokalisty.
Koncert muzyczny.

Dnia 17 grudnia 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie z muzyką klasyczną. Dzieci poznały budowę i brzmienie puzonu. Nastroje w muzyce wyczuwały w czasie opowiadania renifera o Mikołaju. Świetnie bawiły się przy piosence "Betlejemskie pole śpi."Żywa lekcja historii - występ grupy "ARKONA"

Dnia 14 grudnia 2018roku do PSP w Żdżarach przybyła grupa rekonstrukcyjna "ARKONA" z Torunia z żywą lekcją historii, przybliżając uczniom naszej szkoły czasy zaborów i okres odzyskania niepodległości przez Polskę. Stroje, uzbrojenie i inne rekwizyty oraz uczestniczenie dzieci w widowisku z pewnością przyczyniły się do lepszego zrozumienia i zapamiętania treści historycznych nawet przez najmłodsze dzieci.


Występu Koła Tanecznego w SOSW w Nowym Mieście.

5 grudnia 2018r. uczniowie koła tanecznego wraz z opiekunami pp. I. Babis i K. Włodarczyk wybrali się na gościnne występy do Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Nowym Mieście nad Pilicą, gdzie wzięli udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Autyzmu. Przed wychowankami, gronem pedagogicznym, pracownikami i zaproszonymi gośćmi zaprezentowali dwa tańce: poloneza i krakowiaka, po których otrzymali gromkie brawa. Mimo ogromnego stresu występ zakończył się pomyślnie. Następnie wystąpili uczniowie innych nowomiejskich szkół. Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek. 
DZIĘKUJEMY OŚRODKOWI SZKOLNO - WYCHOWAWCZEMU W NOWYM MIEŚCIE ZA ZAPROSZENIE I SERDECZNE PRZYJĘCIE. Wycieczka do Łodzi.
4 grudnia 2018r. uczniowie PSP w Żdżarach wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Głównym punktem wycieczki był spektakl "Królowa Śniegu" w Teatrze im. Stefana Jaracza.
"Królowa Śniegu" to opowieść o miłości, przyjaźni i dorastaniu do odpowiedzialności, ale też o rozpoznawaniu dobra i zła w świecie w którym coraz trudniej być dzieckiem.
Wspaniałe stroje oraz piękna scenografia sprawiły, iż dzieci z zachwytem oglądały spektakl.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy uwielbiany przez wszystkich Mc Donald's w Rawie Mazowieckiej.


Koncert pieśni patriotycznych.

Dnia 29 listopada 2018r. w naszej szkole odbył się koncert pieśni patriotycznych. Uczniowie klas IV - VIII zaprezentowali różne pieśni patriotyczne - każda klasa wykonała inną pieśń. Do wspólnego śpiewu włączyli się również uczniowie z innych klas i nauczyciele.
To była piękna lekcja muzyki patriotycznej.
Koncert muzyczny.

21 listopada 2018r. odbył się drugi koncert muzyczny dla oddziałów przedszkolnych.
Tym razem z bajką o kocie dzieci przenosiły się w świat muzyki ilustracyjnej i poznały altówkę. Artyści bardzo chwalą dzieci z naszych oddziałów za wspaniałą percepcję muzyki i aktywność.
Następny koncert już w grudniu.

Wycieczka do Radomia.

9 listopada 2018 roku odbyła się wycieczka oddziału przedszkolnego i klasy III do Radomia na zajęcia edukacyjne " Od ziarenka do bochenka".
Dzieci praktycznie poznawały etapy powstawania pieczywa, zawody z tym związane i narzędzia pracy. Zwiedziły skansen Muzeum Wsi Radomskiej i "obowiązkowo" były w Mc Donalds.
Kierownikiem wycieczki była J. Kucińska i opiekunem p. K. Wróblewska - Pietrucha.Wycieczka do Filharmonii Narodowej.

4 listopada 2018 roku odbyła się wycieczka do Warszawy. Głównym celem wycieczki był koncert w Filharmonii Narodowej pt.: "Sto lat, Polsko! Sto lat", w wykonaniu Orkiestry i solistów Wojsk obrony Pogranicza. 
Uczniowie klas IV - VIII zwiedzili też Zamek Królewski.
Bilety na koncert sponsorowane były przez Komisję Alkoholową przy Urzędzie Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą.
Organizatorem wycieczki była J. Kucińska, a opiekunkami pp. A. Socha i A. Plichta.
 


"Żywa" lekcja historii.
26 października 2018 roku w naszej Szkole odbyła się "żywa" lekcja historii. Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przygotowała program upamiętniający 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego. Grupa ta zaprezentowała uczniom program 
"Ku niepodległej - opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę".

Zaprezentowano lekcję historii, stroje z epoki: szwolażer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich oraz kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej.Wycieczka - zwiedzanie Bunkrów w Konewce.

W roku 100 - rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie PSP w Żdżarach 25.10. 2018 roku wybrali się na wycieczkę do Konewki, aby zwiedzić Bunkry z czasów II wojny światowej. Uczniowie zapoznali się z historią walk na terenie Spały i okolic. Trasa turystyczna udostępniona do zwiedzania obejmuje schron kolejowy, schron techniczny, a także ekspozycje militariów i wystawy okolicznościowe upamiętniające walki o wolność Narodu Polskiego.Koncert muzyczny.

18 października 2018roku odbył się koncert muzyczny dla dzieci z oddziałów przedszkolnych w wykonaniu filharmoników warszawskich.
Ewaluacja zajęć dowiodła jak dzieci zaangażowane były na zajęciach. Zapamiętały nawet włoskie, trudne określenie wydobywania dźwięku na kontrabasie " pizzicato".

Wycieczka do Konewki, Inowłodza.

W dniu 16 października 2018roku grupa 18 uczniów z klas I - IV wyjechała na wycieczkę. Na początku zwiedzali zabytkowy Kościół pod wezwaniem św. Idziego w Inowłodzu. Dzieci podziwiały masywne mury wzniesionego na wzgórzu Kościoła w stylu romańskim. Później obejrzały ruiny Zamku Kazimierza Wielkiego. Warto dodać, że w tych miejscach są nagrywane sceny do serialu "Korona Królów".
Następnie grupa pojechała do Konewki gdzie razem z przewodnikiem zwiedziła potężny żelbetenowy niemiecki schron kolejowy o długości 380 metrów. Dzieci mogły obejrzeć pozostałości broni i wyposażenia żołnierzy polskich i niemieckich.
Kolejnym punktem wycieczki były Groty Nagórzyckie. Są to sztuczne wyrobiska będące pozostałością kopalni piasku. Przewodnik przybliżył dzieciom legendy o Zbóju Madeju i Diable Nagórzyckim.
Później uczniowie spacerowali po Rezerwacie " Niebieskie Źródła" i podziwiali ciekawe zjawiska krasowe - wywierzyska o turkusowej barwie.
Na koniec dzieci zwiedziły Skansen Rzeki Pilicy, na terenie którego znajdują się: budynek dawnego młyna wodnego, zabytkowa 120 -letnia poczekalnia z przystanku kolejowego " Wolbórka", budynek dawnej carskiej toalety i wartownia ze Spały. W Skansenie zobaczyły bogatą ekspozycję militarną z czasów II wojny światowej.
Warto dodać, że pogoda tego dnia była wspaniała - typowa złota polska jesień.
Organizatorem wycieczki była p. Iwona Babis. Opiekę sprawowała również p. Barbara Dziuba.


Wycieczka do Muzeum Oskara Kolberga

27 września 2018r. dzieci były w Muzeum Oskara Kolberga na zajęciach edukacyjnych " Kolbergowe bajanie". Poznały regionalne bajki z bardzo dużym akcentem na morały z nich wypływające.
Poznały też efekty pracy takich zawodów jak: etnograf, pisarz, rzeźbiarz, malarz, kompozytor. Wrócimy tam jeszcze, aby zobaczyć co mogą nasze sprawne ręce.

Wycieczka do Arboretrum.
21 września 2018r. dzieci z "zerówki" były w Arboretrum w Rogowie na zajęciach edukacyjnych. Przyrodę poznawały poprzez obcowanie z przyrodą. Poznały ciekawe rośliny i zwierzęta, a także pracę przyrodników.
ROK SZKOLNY 2017/2018

Wycieczka do Spały i Inowłodza.

20 czerwca 2018r. odbyła się wycieczka do Spały i Inowłodza, której celem było zapoznanie dzieci z wybranymi zagadnieniami historycznymi i charakterystycznymi obiektami w najbliższej okolicy.

Organizatorkami wycieczki były pp. J. Kucińska i A. Plichta.

 
 
 
 
 
 
Finał konkursu zbiórki nakrętek.
18 czerwca 2018r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu zbiórki nakrętek. 

I miejsce klasa VI 
II miejsce klasa I
III miejsce klasa II - III

Z tej okazji odbył się grill szkolny na którym uczniowie mogli na łonie natury zjeść pyszną kiełbaskę. Pogoda dopisała, więc wszyscy byli zadowoleni. Zwycięzcy konkursu otrzymali również upominki.Rozdanie nagród i dyplomów.

15 czerwca 2018r. w naszej Szkole odbył się apel na którym zostały rozdane nagrody i dyplomy za udział w konkursach:
- Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus z języka angielskiego
- Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus z matematyki
- Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas IV - VII
- konkurs wiedzy ekologicznej EKOTEST
- konkurs na najładniejszy zeszyt z matematyki
- konkurs na najładniejszy zeszyt z przyrody
- konkurs piosenki w kl. I - III
- konkurs czytelniczy
- konkurs na zbiórkę surowców wtórnych (baterie, makulatura, puszki)
W PSP w Żdżarach od wielu lat przeprowadzane są akcje ekologiczne zbiórki surowców wtórnych: makulatury, puszek aluminiowych, baterii. Akcje spotykają się z dużym zainteresowaniem dzieci. Warto dodać, że nie byłoby tego osiągnięcia bez włączenie się w te działania rodziców.
W bieżącym roku szkolnym grono wyróżniających się w akcjach uczniów otrzymało nagrody rzeczowe w postaci książek o tematyce ekologicznej.
Fundatorem nagród był Burmistrz Nowego Miasta nad Pilicą p. Mariusz Dziuba.
Nasze inicjatywy zostały również objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą.
Składamy za wszystko serdeczne podziękowania.Wizyta uczniów ze szkoły w Sadkowicach.

8 czerwca 2018 mieliśmy w naszej szkole miłych gości. Przyjechały dzieci z koła teatralnego ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka z Sadkowic. Uczniami opiekowały się panie: Agnieszka Tulin i Milena Kramarz.

Pani Agnieszka przygotowała ze swoimi wychowankami z klasy VI spektakl muzyczny, w którym zaprezentowali układy taneczne i piosenki znanych młodej publiczności, topowych wykonawców. Potem uczniowie z Sadkowic zostali przyjęci przez uczniów klasy V, którzy pokazali gościom naszą szkołę, poczęstowali i obdarowali upominkami.
Uczniowie z Sadkowic ze swoimi paniami, przyjechali z rewizytą, bowiem w czasie karnawału uczniowie naszej szkoły z klas: V i IV pod opieką pań: A. Socha i A. Blaszka, byli w tamtejszym Zespole Szkół z prezentacją naszych talentów tanecznych i wokalnych.
Bardzo miło spędziliśmy czas na wspólnej zabawie, dziękujemy za piękny program i czekamy na następne spotkania integracyjne uczniów obu szkół.


Wycieczka do Sadów Klemensa
11 czerwca 2018r. przedszkole i zerówka miały moc atrakcji w Sadach Klemensa: przejazd kolejką, zjeżdżalnie, tory przeszkód, krainę duchów i wiele, wiele innych. Dzieci przez różnorodną aktywność ruchową rozwijały swoją sprawność fizyczną.

Wyjazd na mecz.
W dniu 9 czerwca 2018r. uczniowie Szkolnego Koła Sportowego uczestniczyli w meczu towarzyskim piłki nożnej Widzewa o Lechii - Tomaszów. Mecz rozgrywał się na stadionie Widzewa w Łodzi. Uczestniczyło w tym wydarzeniu 18 uczniów pod opieką pp. K. Kucharskiej, J. Kucińskiej i G. Wąsikowskiej.Szkolny Konkurs Życzliwości - rozstrzygnięty !

Konkurs na "najgrzeczniejsze dziecko" został rozstrzygnięty.

 

"Nie dość wiedzieć co jest dobre,

trzeba umieć dobro czynić.

Rób więc tak, jakbyś chciał

aby inni zachowywali się względem ciebie".

 

Wbrew licznym obawom rozstrzygnięcie konkursu było dość łatwe.

Wychowawcy klas, czuwając nad samooceną i oceną kolegów, zwracali bardzo uwagę, aby dobre zachowania:

- empatia (wrażliwość na krzywdę innych),

- gotowość niesienia pomocy,

- umiejętność dzielenia się,

- umiejętność współdziałania,

- formy grzecznościowe,

- brak zachowań samolubnych, egoistycznych

wynikały z naturalnej potrzeby tworzenia z innymi dobrych relacji. By były chęcią robienia przyjemności, a nie przymusem czy nakazem.

 

"Wielu ludzi sądzi,

że najważniejszy jest intelekt.

Pozwala rozwiązywać problemy

uczy jak dostrzegać i wykorzystywać szansę.

Ale jest on niepełny bez odwagi,

miłości, przyjaźni i współczucia".

                                                                                                   Dean Koontz

 


 

Protokół

 

z rozstrzygnięcia Konkursu na najbardziej koleżeńskie dziecko

 

w klasach O – III w Publicznej Szkole Podstawowej

 

im. Bł. Franciszki Siedliskiej w Żdżarach w roku szkolnym 2017/2018.

 

 

 

Rozstrzygnięcia konkursu dokonano w dniu 8 czerwca 2018 roku w oparciu o kwestionariusz opracowany zgodnie z regulaminem.

 

Poszczególne punkty kwestionariusza podlegały samoocenie, ocenie kolegów, nauczycieli i wychowawców. Suma punktów pozwoliła na wyłonienie „Najbardziej koleżeńskiego dziecka”.

 

Największą ilość punktów otrzymali następujący uczniowie:

 

- oddział przedszkolny – Filip Patrzyczny – 142 punkty

 

- klasa I – Julia Kwapisz – 142 punkty

 

- klasa II – Bartłomiej Malinowski – 133 punkty

 

- klasa III – Aleksandra Bator – 123 punkty

 

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez inicjatora i sponsora konkursu p. A. Nowakowską oraz zostaną zaprezentowani na tablicy ogłoszeń z odpowiednim uzasadnieniem i umieszczeni na stronie internetowej szkoły.

 

 

 

Wychowawcy klas:

 

1. Jolanta Kucińska

 

2. Iwona Babis

 

3. Katarzyna Wróblewska – Pietrucha

 

4. Barbara Dziuba

 

 

 

 


Wycieczka do Nieborowa i Sromowa

7 czerwca 2018r. przedszkole i zerówka na wycieczce w Sromowie i Nieborowie miały możliwość obcowania ze sztuką i zabytkami. Przez doświadczenie utrwalały terminy związane ze sztuką. Podziwiały wnętrza pałacowe, ogrody  i poznały etapy wyrobu ceramiki.
Organizatorami wycieczki były pp. Jolanta Kucińska i Anna Plichta, które zachwycone są ciekawością - zainteresowaniem dzieci, co przejawiało się ciekawymi pytaniami, spostrzeżeniami i pochwałą pracowników muzeów.


Dni Honorackie.

3 czerwca 2018r. 25 uczniów naszej Szkoły wystąpiło z okolicznościowym programem " Humor rodzinny" na Festynie Rodzinnym z okazji VII Dni Honorackich.
Przed i po występie uczniowie skorzystali z licznych atrakcji festynowych. Wzięli udział w konkursie " Ruch drogowy i zasady bezpieczeństwa" i zajęli trzy pierwsze miejsca oraz kilka wyróżnień. Panie Policjantki były pod wrażeniem wiedzy naszych uczniów na temat znajomości zasad bezpieczeństwa.
Program przygotowały i opiekę sprawowały pp. Katarzyna Kucharska, Jolanta Kucińska i Grażyna Wąsikowska.


Piknik Służb Mundurowych w Grójcu
30 maja 2018r. uczniowie z klas 0 - VII naszej Szkoły byli na Pikniku Służb Mundurowych w Grójcu. Oprócz licznych atrakcji: prezentacji, wystaw, zawodów odbył się uroczysty Finał Konkursu Patriotycznego organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Grójcu z okazji 
100 -lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Nasi uczniowie wzięli udział we wszystkich konkurencjach:
1. Konkursie recytatorskim poezji patriotycznej,
2. Konkursie muzycznym,
3. Konkursie plastycznym na temat: "Policjant - Anioł Stróż w wolnej Polsce",
4. Konkursie literackim na temat: "Nasz Polska jest wolna".
Mimo ogromnej konkurencji szczycimy się I i II miejscami w różnych konkurencjach.
W konkursie recytatorskim I miejsca zajęły:
- Aleksandra Głowacka (kategoria: przedszkola),
- Zuzanna Grochal (kategoria kl. VII i szkół gimnazjalnych).
W konkursie literackim:
- II miejsce Bartosz Chrzan (kategoria klas IV - VI)
- III miejsce Aleksandra Kramarz (kategoria klas IV - VI)
- II miejsce Natalia Rataj (kategoria kl. VII i szkół gimnazjalnych).

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczniowie uczestniczący w pikniku doznali wielu wrażeń.
Opiekę nad dziećmi sprawowały pp. J. Kucińska i G. Wąsikowska, które przygotowywały dzieci do konkursów.
Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej
W dniach 23 - 25 maja 2018r. uczniowie klas IV - VII PSP w Żdżarach wyjechali na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Pierwszego dnia zwiedzali wrocławskie ZOO i Afrykarium. Przekonali się, że afrykańska dżungla to nie jest zielony raj, ale miejsce, w którym jest parno, gorąco i ubranie przykleja się do skóry i trudno oddychać. Miejsce noclegowe w Domu Wypoczynkowym Gigant w Międzygórzu przypadło do gustu. Wieczorem wszyscy poszli obejrzeć Wodospad Wilczki w pobliskim rezerwacie. Następny dzień obfitował w różne atrakcje. Przed południem dzieci obejrzały Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie. Formy naciekowe i ich ilość zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Później w planie był labirynt Błędne Skały w Parku Narodowym Gór Stołowych. Wszyscy grzecznie szli za przewodnikiem, aby nie zabłądzić i nie utknąć gdzieś między skałami. Kolejnym punktem zwiedzania była Kaplica Czaszek w Czermnej, gdzie uczniowie zapoznali się z historią jej powstania. Wieczorem było ognisko. Ostatni dzień to dzień powrotu. Dzieci zwiedziły Młyn Papierniczy w Dusznikach Zdroju. Zapoznały się z historią powstania papieru, czym różni się papier od materiałów piśmienniczych. Widziały sposób wykonywania papieru czerpanego.
Wycieczka jak zwykle miała dla uczniów jedną wadę - była za krótka. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń szczęśliwi wrócili do domu.
Organizacją wycieczki zajęła się p. I. Babis. Opiekę sprawowały p. M. Olborska i p. G. Wąsikowska.
Serdeczne podziękowania dla firmy przewozowej i p. Ryszarda Prokopczyka za bezpieczną podróż, miłą atmosferę, cierpliwość do wszystkich uczestników.


Obchody Dnia Ziemi
W ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbyły się następujące akcje:
- Konkurs Eko - test, w którym wzięło udział 16 uczniów z klas V - VII.
Celem konkursu jest promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń środowiska naturalnego.
- Konkurs na najładniejszy zeszyt z przyrody.
- zbiórka surowców wtórnych: makulatury, baterii i aluminiowych puszek.
- sprzątanie terenu przy szkole.
Za wszystkie działania związane z Dniem Ziemi odpowiedzialne były pani I. Babis i pani K. Włodarczyk. 
Olimpiada Wiedzy Archimedes Matematyka - Plus

25.04.2018r. 18 uczniów klas IV - VII naszej Szkoły wzięło udział w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Matematyka - Plus.
Uczniowie mieli do rozwiązania 25 zadań w czasie 45 minut. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z napisanych testów. Konkurs Patriotyczny

17.04.2018r. uczniowie klas 0 - VII naszej Szkoły wzięli udział w Konkursie Patriotycznym organizowanym przez Komendę Powiatową w Grójcu.
W tym dniu odbyły się 2 rodzaje konkursów: recytatorski i muzyczny.
Celem ich było m.in. propagowanie postaw patriotycznych, zachowanie tradycji narodowych i budowanie pozytywnego wizerunku Policji.
Do konkursów dzieci przygotowane były przez panią J. Kucińską i panią G. Wąsikowską.
Opiekunki i dzieci są bardzo zadowolone z uczestnictwa w tych konkursach. 


 
 
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
28 marca 2018r. sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w powiatowych eliminacjach ogólnopolskich konkursów recytatorskich, które odbyły się w Mogielnicy:
- w Małym Konkursie Recytatorskim: Wiktoria Pardej z kl. V, Zuzanna Grochal i Dominika Staszewska z kl. VII.
- w Ogólnopolskim Konkursie "Warszawska Syrenka": Aleksandra Kramarz, Anna Studzińska i Bartosz Chrzan z kl. VI.
Wiktoria Pardej uzyskała kwalifikację do eliminacji finałowych w Radomiu, zaś Zuzanna Grochal i Aleksandra Kramarz zdobyły wyróżnienia.
Do konkursu uczniów przygotowała P. G. Wąsikowska.
Wszystkim uczniom i laureatom gratulujemy.
Konkurs Wiedzy Pożarniczej

27 marca 2018r.w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bł. Franciszki Siedliskiej w Żdżarach odbyło się rozdanie nagród i dyplomów przyznanych uczniom uczestniczącym w konkursie pożarniczym. W tym celu do szkoły przybyli Pani I. Kieszek i Pani K. Morawska – przedstawicielki Urzędu Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą oraz Pan T. Klatka – przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście nad Pilicą.

W etapie szkolnym wyłoniono następujących laureatów:

I Chrzan Bartosz

II Wielgus Mateusz

III Kowalczyk Marek

W etapie gminnym i powiatowym  I miejsce zajął Chrzan Bartosz, który został zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego.

Zwycięzcom gratulujemy.

 
 
 
Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 12. 03. - 14. 03. 2018 r. w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Dzieci w tych dniach oglądały filmy o Przykazaniach, uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez siostrę Marię i brały udział we Mszy Świętej.

 
 
 
 
Szkolny Konkurs Życzliwości
 

Dzieci uczą się tego, czego doświadczają

 

 

Idea konkursu jest inicjatywą Rodzica, przy pełnej aprobacji nauczycieli 

i wynika ze specyfiki środowiska społecznego, to jest cech społeczności szkolnej i lokalnej, w której wartości społeczne są mało przestrzegane i egzekwowane.

 

Konkurs.docx

Kwestionariusz.docx

Wycieczka do Rawy Mazowieckiej klasy II - V

21 lutego 2018 roku uczniowie PSP w Żdżarach wyjeżdżali do MDK w Rawie Mazowieckiej na występy aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Młodsze dzieci z klas II – III były na przedstawieniu „Karolcia”. Starsze dzieci z klas IV – V obejrzały spektakl pt. „Mity” Wszyscy uczniowie byli zachwyceni opowieściami pełnymi przygód, humoru i czarujących piosenek.

 
Wycieczka do Rawy Mazowieckiej klasy VI i VII

W dniu 16 lutego 2018 roku uczniowie klas VI i VII naszej szkoły wyjechali do Rawy Mazowieckiej na spektakl pt.: Książę i żebrak” pod opieką pani Grażyny Wąsikowskiej i pani Katarzyny Kucharskiej.

Przedstawienie wystawione było w Domu Kultury, który udzielił gościny Teatrowi Edukacyjnemu z Wrocławia. Sztuka zrealizowana była w bardzo nowoczesny sposób poprzez wykorzystanie najnowszych technik audiowizualnych wzbogacających scenografię i ogólny wyraz artystyczny.

Dzięki zaangażowaniu pani Grażyny Wąsikowskiej uczniowie naszej szkoły mają możliwość oglądania spektakli teatralnych w najlepszych warszawskich i łódzkich teatrach. Tym razem Pani wykorzystała ofertę teatru, który ze swoim spektaklem przyjechał do nas bardzo blisko. Dzięki Pani uczniowie mogą rozkochać się w tej dziedzinie sztuki jaką jest teatr. Trzeba również zaznaczyć, że nasza Pani od języka polskiego nie tylko rozbudza miłość do teatru i uczy wrażliwości, ale również wyposaża uczniów w konkretną wiedzę dotyczącą historii teatru.

Szkolny Konkurs Recytatorski

W dniach 16 – 19 lutego 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Piękne wiersze polskich poetów recytowały dzieci z klas I – III. Dzieci przygotowane były przez panie I. Babis, K. Wróblewską – Pietruchę oraz B. Dziubę. Uczniowie klas starszych IV – VII przygotowały wiersze oraz fragmenty prozy pod kierunkiem p. A. Blaszki i p. G. Wąsikowskiej.

Laureatami zostali:

Kategoria I – III

Kl. I. Izabela Gaca Julia Kwapisz

Kl. II Juliusz Kramarz

Kl. III Kacper Bernacki Julia Głowacka Patryk Rataj Kinga Studzińska

Kategoria IV – V

I Paulina Staszewska

II Jan Juchimiuk Michał Kramarz

III Gabriela Walczak

Kategoria VI – VII

I Zuzanna Grochal

II Anna Studzińska

III Aleksandra Kramarz

                                                                         GRATULUJEMY :)

 
 
Wycieczka do Domu Pomocy Społecznej w Nowym Mieście nad Pilicą
Z okazji Święta Babci i Dziadka 16 lutego 2018r. uczniowie kl. IV przedstawili część artystyczną, wręczyli pensjonariuszom Domu, własnoręcznie wykonane pocztówki (w ilości ponad 70 sztuk wyłonionych drogą konkursu szkolnego). Ponadto obdarowali  symbolicznymi czekoladowymi serduszkami. Poprzez pamięć o tym dniu, uprzyjemnili pobyt pensjonariuszom. Uczniowie  w ramach wolontariatu zintegrowali się ze środowiskiem osób starszych, chorych i samotnych.

Opiekunami wycieczki byli: Aleksandra Blaszka i Elżbieta Dziuba.

 
 
 
 
Spektakl - "Mikołaj spełnia sny"

14 grudnia 2017 dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III pojechały do Rawy Mazowieckiej na wspaniały spektakl. Ta piękna baśń muzyczna opowiadała o ponadczasowych wartościach takich jak: wiara w Świętego Mikołaja, dobro zawsze zwycięża zło. Bogata scenografia, kolorowe kostiumy, świąteczna muzyka, niespotykane efekty świetlne sprawiły, że spektakl pozostawił niezapomniane wrażenia. Opiekę nad dziećmi sprawowały: p. K. Wróblewska-Pietrucha, p. B. Dziuba i p. A. Plichta. Dziękujemy Panu Burmistrzowi oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych za dofinansowanie tego wyjazdu.
 
 
Podróże duże i małe
 
Od początku roku szkolnego 2017/2018 wiele razy uczniowie mieli okazję do zwiedzania całkiem bliskiej i zupełnie odległej okolicy... 
1. 19 września odbyły się zajęcia przyrodnicze i zwiedzanie Arboretum w Rogowie. Uczestnikami wycieczki byli młodsi i starsi przedszkolacy oraz klasa I. Wycieczkę zorganizowała pani J. Kucińska.
 
2. 30 września odbyły się zajęcia we młynie w Gostomii dla klas 0-3 pod hasłem "Od ziarenka do bochenka". Organizatorem wycieczki była pani B. Dziuba
 
3. 4 października odbyły się warsztaty dla przedszkoli i klas 1-3 w Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. Dzieci dowiedziały się "Jak powstaje film" Organizatorem wycieczki była pani I. Babis