Osiągnięcia naszych uczniów
(wiecej)
PSP w Żdżarach
Zapraszamy na naszą nową Stronę WWW, Serwis powstaje wraz z Biuletynem Informacji Publicznej. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość - cześć materiałów jest jeszcze w fazie przygotownia. (wiecej)
Zapraszamy do Galerii zdjęć
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną Interntową, galerią zdjęć, etc (wiecej)
Zapraszamy do zapoznania się z życiorysem naszej Patronki
Błogosławiona Franciszka Siedliska - Maria od Pana Jezusa Dobrego PasterzaNadanie imienia Błogosławionej Publicznej Szkole Podstawowej w Żdżarach miało miejsce 16 czerwca 2002r (wiecej)

Przedszkole - dzieci starsze
ROK SZKOLNY 2018/2019

Wycieczka do Warszawy.

19 marca 2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych były na wycieczce w Warszawie. Poznały krótką historię Warszawy, jej najważniejsze zabytki, pomniki i ciekawostki.
Głównym punktem programu wycieczki były zajęcia edukacyjne w Zamku Królewskim: " Z wizytą u Króla".
W różnych miejscach Starego Miasta poznały legendy: "Złota kaczka", "Syrenka" i ""Bazyliszek".
Opiekunkami wycieczki były pp. Jolanta Kucińska i Katarzyna Kucharska.

Program "Polska - moja Ojczyzna"

22 lutego 2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych bardzo aktywnie uczestniczyły w programie edukacyjnym "Polska - moja Ojczyzna".
Ewaluacja zajęć pokazała jak doskonale dzieci znają symbole Ojczyzny, sławnych Polaków i atrybuty ich zawodów.


Koncert muzyczny.
13 lutego 2019r. odbył się koncert filharmoników warszawskich. Dzieci poznawały budowę i brzmienie fletu poprzecznego. Przy bajce o bałwanku poznały różne rodzaje nastroju, a zabawami praktycznie rozpoznawały rodzaje tempa w muzyce.
"Wspomnień czar"
14 lutego 2019r. oddział przedszkolny wystąpił z programem "Wspomnień czar" na uroczystości 
środowiskowej.
Dzieci bawiły się świetnie za starszymi kolegami i całą społecznością lokalną. Wielką zaletą naszego oddziału jest integracja dzieci ze środowiskiem szkolnym od najmłodszych lat.
Spotkanie wigilijne.
Wycieczka do teatru do Łodzi.

Wizyta Świętego Mikołaja.
ROK SZKOLNY 2017/2018

Szkolny Konkurs Recytatorski
21 lutego 2018r. odbył się konkurs recytatorski, którego celem było rozwijanie: zainteresowań poezją, wyobraźni i pamięci oraz wdrażanie do rywalizacji według zasad fair play.
Dzieci same wybrały wiersze spośród tych, które znały i najbardziej im się podobały. Jury w składzie: E. Długosz, K. Kucharska i G. Wąsikowska oceniało: dykcję, intonację głosu, interpretację wiersza. Za udział w konkursie dzieci otrzymały dyplomy i pamiątki, a laureaci konkursu prezentowali się na gali szkolnej.
 
 
 
 
 
Dzień Babci i Dziadka 2018